Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hej ludziska! Co z Wami, czy już zapomnieliście o tej świetnej grze i anime?
28.10.2015, 17:47
Hej ludziska! Co z Wami, czy już zapomnieliście o tej świetnej grze i anime?
Cześć wszystkim, właśnie się zarejestrowałem na tej stronce! Coś tu ostatnio cicho ;c co jest z Wami? Wszyscy już o tym zapomnieli? Nikt już w to nie gra?

Ostatnio przypomniało mi się o tym świetnym anime Duel masters. To anime i Naruto było całym moim dzieciństwem, pamiętam jak oglądałem DM na cartoon network (albo Fox Kids/Jetix nie pamiętam już) i za każdym razem, gdy zaczynała się moja ulubiona bajka DM zasiadałem z zeszytem i rysowałem wszystkie karty jakie tam widziałem, żeby móc potem samemu robić talie i grać z kolegami Smile w czasach podstawówki robiłem takie talie sporej grupie moich znajomych i graliśmy Tongue Rysowało się ołówkiem i kredkami na bloku technicznym. ahh te czasy, gdy nie trzeba było komputera, żeby się świetnie bawić. Później sam miałem okazję kupić prawdziwy deck na wycieczce, co też bez zastanowienia uczyniłem. Shy

Ostatnio jakoś tak poczułem nostalgię i coś mnie skłoniło żeby przeszukać internet i zobaczyć co się stało z tą grą przez te lata. Postanowiłem więc wczoraj poszukać na allegro i olx czy da się jeszcze kupić te karty. Trochę to dziwne bo o ile po za tym forum już chyba nie ma żadnej polskiej strony o DM, to o tyle na allegro i olx dosłownie kwitnie sprzedaż tych kart. Ludzie dosłownie biją się o decki i to nie takie tanie bo po 50zł i kupują po 2-3 sztuki na raz:O

Już od dawna myślałem żeby spróbować swoich sił i założyć stronę www gdzie można by grać w tę grę ale niedawno (2 dni temu) odkryłem tradecardsonline ale to na pewno ją znacie - można tam online grać w DM.
Od tego odkrycia świetnie się bawię, znów mogę posmakować jak to za starych dobrych czasów beztrosko grało się w najlepszą karciankę jaką się znało Tongue

Jak to jest w końcu? Gracie jeszcze? Przeczytałem prawie całe to forum i wiem, że poprzednio to nie chciało wypalić, ale może jakiś turniej? albo może podacie swoje nazwy, pod jakimi gracie na tradecardsonline? Chętnie pograłbym z kimś i poznał kogoś, kto jeszcze chodź trochę kojarzy tę karciankę jak i anime .Swoją drogą na wakacjach 2014 oglądnąłem DM aż do odnalezienia ojca przez Shobu, pół odcinków męczyłem po angielsku ale wytrwałęm do końca.

Sam nie wiem czemu to napisałem. Chyba poczułem, że to jest coś, co powinienem zrobić już od dawna. Z jednej strony, żeby ci, którzy jeszcze w tym (DM) siedzą wiedzieli, że znajdą się inni, którzy nadal lubią tę grę. Z drugiej strony chciałem jakoś zamanifestować to że lubię DM. Poznać kogoś itd. Może znów rozbudzić w Was ducha Pojedynków Kaijudo Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28.10.2015, 19:59
RE: Hej ludziska! Co z Wami, czy już zapomnieliście o tej świetnej grze i anime?
Duel Masters RIP
28.10.2015, 21:12
RE: Hej ludziska! Co z Wami, czy już zapomnieliście o tej świetnej grze i anime?
Przykro to stwierdzić, ale od dawna nie było żadnych turniejów.
Generalnie są jeszcze osoby, co siedzą w DM. Jednakże jest to znacznie węższe grono niż dawniej.
Kiedyś było anime, łatwy dostęp do angielskich kart i to napędzało graczy.
Bardziej zainteresowani zaczęli zajmować się japońskimi kartami. W Japonii oczywiście DM jest kultywowany i ma się dobrze.

Jeszcze wracając do turnieju, to może przy jakimś większym wolnym udałoby się zmotywować ludzi, chociaż to niewątpliwie niełatwe zadanieWink.
28.10.2015, 21:35
W razie jakiegoś turnieju czy coś to ja chętnie wezmę udział Smile dziś w sumie łatwo o te karty nadal tylko, że nie ma już tego anime to prawie nikt nie wie o tym, a przynajmniej tak mi się wydaje ;/ w każdym razie fajnie by było czasem z kimś pograć w realu czy choćby online
28.10.2015, 21:51 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.10.2015 22:10 przez Loki.)
Po prostu praktycznie nie przybywa nowych graczy z racji tego, że karcianka ta nie jest w żaden sposób promowana. [w Polsce oczywiście]
Niektórzy odkopią stare karty, przypominają sobie i z sentymentu wracają, czasami namotają znajomych i tak to się kręci.
29.10.2015, 18:03
Dawno już nie spotkałem osoby z takim entuzjazmem. Niestety to co powiedziałeś o dostępności kart nie jest prawdą. Bardzo dużo kart trzeba by sprowadzać z japonii, bo granie cały czas 12 setami nie jest takie fajne. Karcianka jest wymarła, ale jeszcze paru ludzi pamięta o tej grze. Gdybyś mieszkał gdzieś na śląsku albo przypadkiem był to można by się spotkać i przypomnieć dawne dzieje, pograć trochę pozostałymi zbitkami kart.
Osobiście chciałem się przerzucić na vanguarda (inne tcg), ale w to też gra bardzo mało osób Sad jedynie mtg się broni.
Jak przyjadę ze wszystkich świętych to możemy pograć na tco Smile
Co do promowania, to trochę smutne, że nie mamy wydawców w Europie. W japonii DM to druga najpopularniejsza karcianka. Swego czasu sprowadziłem cały booster box do polski i sprzedawałem tak, bym wyszedł na zero, aby promować dma, ale to już było za późno. Gdyby takich akcji było więcej i były wcześniej to może...
29.10.2015, 22:58 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29.10.2015 23:02 przez Desu_Noto.)
ostatnio ostro siedzę na tej stronce co można grać online i poznałem tam kilku polaków i ludzi z innych części świata. fajna sprawa móc pograć z kimś z Indii czy Włoszech Smile
ale w sumie fakt, brak promocji gry powoduje, że ta gra umiera ;/ w sumie można by się jakoś starać żeby promować tę grę, mówić znajomym o niej, założyć jakąś stronę na FB ale nie wiem czy by to wypaliło ;/
co do grania na żywo to jestem z Podkarpacia i raczej nie wybieram się na Śląsk, ale online bardzo chętnie mogę pograć Smile

EDIT:
aczkolwiek zawsze można spróbować jakoś promować tę grę, na pewno znalazło by się kilku nowych graczy jak i starych wyjadaczy
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Polskie forum graczy Duel Masters | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Awards | Nieprzeczytane posty