Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Callisto Deck Builder
15.02.2014, 18:07 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 7.03.2015 18:28 przez MrHudson.)
Callisto Deck Builder
WersjaGitHubDownload
0.2[Obrazek: X1uepCq.png][Obrazek: ZeOmSJe.png]
0.3[Obrazek: X1uepCq.png][Obrazek: ZeOmSJe.png]
0.4[Obrazek: X1uepCq.png][Obrazek: ZeOmSJe.png]
0.5[Obrazek: X1uepCq.png][Obrazek: ZeOmSJe.png]

Callisto to program który służy do prostego generowania czytlenego kodu do wrzucenia na forum w dziale Oceny Talii.

[Obrazek: ZerFKgG.png]
[Obrazek: coestar.gif]
Callisto Deck Builder
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15.02.2014, 18:09
RE: Callisto Deck Builder
wow, super pomysł ;d masz połączenie z bazą danych z dm wiki czy odnośnik jak na forum?
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
15.02.2014, 18:48
Zadaniem tej podstawowej wersji jest jedynie generowanie kodu do wstawienia na forum, jeśli o to ci chodzi.

Callisto Deck Builder
15.02.2014, 19:13
Hm, czyli buduje deck w programie i wstawiam kod który zawiera już kolory cywilizacji i odnośniki do DM wiki tak?
16.02.2014, 10:32 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.02.2014 10:34 przez Coestar.)
Obecnie kod generowany przez program wygląda tak: (użyłem decku od Hudsona wrzuconego na DMwiki)

#NameRemarksCiv
4AquanBecause this is a hybrid deck and because it's UY, Aquan is a staple in here. U
2Aqua JetGives draw for hunters. Originally, the numbers were swapped with Aquan, but in the late-game it gave too many cards and I milled myself.U
2Crystal Memory Good card that allows me to search for something I need right now. U
8TOTAL
Generated with Callisto

Callisto Deck Builder
16.02.2014, 11:20
Hm,. civ dałbym z drugiej strony, o ile wgl nie usunąłbym civ, zamiast tego wystarczy pokolorować liczbę kopii danej karty na konkretny kolor cywilizacji. Remarks całkiem bym usunął bo to całkowicie zbędne.
16.02.2014, 11:46 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.02.2014 11:48 przez Coestar.)
Cytat:zamiast tego wystarczy pokolorować liczbę kopii danej karty na konkretny kolor cywilizacji
To jest za mało widoczne.

Cytat:civ dałbym z drugiej strony
Zrobi się.

Cytat:Remarks całkiem bym usunął bo to całkowicie zbędne.
Będzie opcja, żeby to wyłączyć.

Callisto Deck Builder
16.02.2014, 12:10
1. będzie najlepiej widoczne bo będzie obok karty na cyferce ( a tak to mały odsetek ludzi ma tak szerokie pole widzenia aby dostrzec kolor po przeciwnej stronie monitora... żeby sprawdzić kolor trzeba przewracać wzrokiem cały monitor...) - pomijam fakt, że jest to strasznie zbędne, gdyż większość ogarnia z jakiej civ są znane karty, a jak nie wie to sobie kliknie żeby był odnośnik DM wiki. Zobacz: nie znam karty, ale wiem, że w RUG'u jest ona z U, nawet nie mogę zbalansować na ślepo, bo nie znam efektu tej karty. Jeśli znam efekt → znam kartę → znam jej cywilizację →→→ podawanie obok z którejkolwiek strony cywilizacji jest strasznie niepotrzebne, na prawdę. Mam nadzieję, że moje argumenty są wystarczające, abyś zmienił zdanie. Co prawda wygląda to bardzo fajnie i ładnie, ale jest tylko zbędnym gadżetem, który utrudnia czytanie spisu decku - a chodzi chyba o to, aby pomysł był prosty, czytelny, innowacyjny i wszystkim poprawił sposób czytania oraz tworzenia decków, czyż nie Smile?

2. Oki, zobaczymy co z tego wyjdzie

3. A co to jest, kto to pisał i przede wszystkim PO CO? Jak ktoś używa karty to zna jej efekt. Jeśli nie zna efektu pisanego po angielsku (nie rozumie) to pseudo wyjaśnienia do czego służy karta również w tymże języku nie zrozumie.
16.02.2014, 13:04 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.02.2014 13:04 przez Coestar.)
Cytat:Jeśli znam efekt → znam kartę → znam jej cywilizację →→→ podawanie obok z którejkolwiek strony cywilizacji jest strasznie niepotrzebne, na prawdę. Mam nadzieję, że moje argumenty są wystarczające, abyś zmienił zdanie.
Nie.

Na początku miały być separatory z nazwą cywilizacji, ale stwierdziłem, że jest to za dużo roboty, bo wymaga sortowania tablicy i ogólnie jest strasznie uciążliwe, dlatego zdecydowałem się pokazać to w ten sposób, ale potem jak sam stwierdziłeś, wymaga to przenoszenia wzroku na drugą stronę monitora (dla mnie to raczej nie problem, bo nie używam przeglądarki na zmaksymalizowanym ekranie tylko zajmuje ona u mnie rozmiar około 700x500px, więc nie było to aż tak straszne). Dlatego teraz przeniosłem to na drugą stronę i wygląda to nieco lepiej.

Cytat:A co to jest, kto to pisał i przede wszystkim PO CO? Jak ktoś używa karty to zna jej efekt. Jeśli nie zna efektu pisanego po angielsku (nie rozumie) to pseudo wyjaśnienia do czego służy karta również w tymże języku nie zrozumie.
wtf?
Remarks to komentarze do konkretnej karty aby wyjaśnić od razu dlaczego i po co jest ona w decku. Tutaj są po angielsku tylko dlatego, że nie chciało mi się wymyślać niczego, dlatego wziąłem to z decku od Hudsona, który wrzucił na DM wiki (która jest, news flash, po angielsku). Co tu jest do wyjaśniania?

@offtop
I Damek, serio, jak używasz dark noise to nie posądzaj ludzi o swój brak spostrzegawczości, bo po raz trzeci widzę, że nie zauważasz linków.

Anyways,
Nowa wersja jest już na GitHubie, wrzucę to do postu za niedługo.

Callisto Deck Builder
16.02.2014, 13:40
Jakich linków nie zauważam o_O? I dlaczego uważasz, że pisanie cywilizacji obok każdej karty (zamiast pokolorowanie liczby kopii danej karty) jest dobrym pomysłem? Komu to potrzebne? Nie widzę sensu używania tego po prostu. Już lepiej byłoby zaoszczędzić miejsce i dać nad konkretnie wypisanymi kartami "U" i pod spodem wszystkie z wody itp.

Wiesz, przepraszam, że tak wszystko podważam, neguję i krytykuję, ale jako jedyny chyba doceniłem ten pomysł i dlatego staram się rozpatrzeć wszystkie sensowne i logiczne pomysły tego przedsięwzięcia. Można mi zarzucić, że najłatwiej się krytykuje jak się nie ma o czymś pojęcia - okej, nie znam się na tworzeniu programów oraz na programowaniu, ale wiem jak robić ładne i przejrzyste spisy decków. Na własnym przykładzie wiem również, które informacje/rzeczy są niezbędne w takim spisie, a które są po prostu nie potrzebne. Dlatego właśnie krytykuję np. "civ" obok spisu do każdej jednej karty.
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Polskie forum graczy Duel Masters | Wróć do góry | Wróć do forów | Wersja bez grafiki | RSS | Awards | Nieprzeczytane posty